Сертифікація – 2022
Наближається час реєстрації на СЕРТИФІКАЦІЮ – 2022. Пілотування сертифікації завершилось і у 2022 році вчителі, які у 2019 році були першопроходцями, вдруге будуть проходити сертифікацію. Цьогоріч у сертифікації зможуть взяти участь до 2500 учителів початкових класів України, з них з Харківської області -135. Це можливість випробувати власні сили та підтвердити статус професіонала своєї справи, проаналізувати методику роботи, зрозуміти вектори професійної діяльності.
У 2022 році реєстрація педагогічних працівників для проходження сертифікації відбудеться 01-15 серпня (наказ МОН України від 30.03.2022 №278) у два етапи:
основний етап (01 -08 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
додатковий етап (09-15 серпня) – у межах загальної граничної кількості (2500 вчителів).
Учитель, який виявив бажання взяти участь у сертифікації, має зареєструватись та пройти три етапи, що відбуваються послідовно:
незалежне тестування фахових знань та вмінь учасників сертифікації,
самооцінювання власної педагогічної майстерності,
вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.
Зареєструватись можуть вчителі початкових класів, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи та мають стаж педагогічної роботи не менше двох років. Реєстрація проходить на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.
Основні документи, що регулюють процедуру сертифікації:
Наказ МОН України від 05.04.2022 №294«Про затвердження програми незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів початкових класів закладів загальної середньої освіти» https://cutt.ly/THdxZrK;
Наказ УЦОЯО від 15.04.2022 №27 «Про затвердження Загальної характеристики тесту незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2022 році» https://cutt.ly/ZHdx9Gm;
МЕТОДИКА експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення їх практичного досвіду роботи, затверджена наказом ДСЯО України від 01.03.2019 № 01-11/9 (в редакції наказу ДСЯОУ від 18.08.2021 № 01-11/55). Детальніше https://sqe.gov.ua/diyalnist/sertifikaciya/.
Стануть у нагоді майбутньому учаснику сертифікації:
Флешмоб успішного проходження сертифікації (поради від вчителів, які успішно пройшли сертифікацію) https://cutt.ly/SHdnjTy;
Поради учаснику сертифікації від сертифікованого вчителя, освітнього експерта Олександри Зінченко https://cutt.ly/DHdEYch.