Бібліотекарям ЗЗСО

Електронні підручники для навчання в умовах воєнного стану розміщено у вільному доступі

На порталі Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» розміщено електронну бібліотеку, яка налічує 1 335 підручників і посібників. Зокрема, електронні версії підручників для закладів загальної середньої освіти з 1-го до 11-го класу з усіх предметів, різних видань, для корінних народів, національних меншин та осіб з особливими освітніми потребами тощо.

Завдяки QR-коду вчителі та учні можуть за лічені секунди знайти необхідні підручники.

Також до вирішення актуальних питань сфери освіти, зокрема забезпечення підручниками, активно долучається відповідальний бізнес.

  • Видавництво «Ранок» за сприяння МОН і міжнародних партнерів прагне підтримати учнів, які мають право здобувати якісну системну освіту. Учням і педагогам видавництво надає відкритий доступ до електронних підручників для 1-5 класів з усіх предметів.

Незалежно від місця перебування здобувачів освіти та вчителів, вони можуть вільно використовувати унікальний контент. Учні та вчителі отримають матеріали для відпрацювання необхідних навичок, а також доступ до чисельної мультимедійної бази контенту.

Завдяки підручникам також буде реалізовуватися принцип доступності та універсальності освітнього середовища для дітей з особливими потребами.

Навчальний матеріал для учнів побудовано на базі та з використанням підручників, кожен із яких має гриф «Рекомендовано МОН України» та є переможцем Всеукраїнського конкурсу підручників.

Електронні ресурси є унікальними та виходять за межі функціоналу pdf-версій підручників.

Безоплатний доступ до підручників можна отримати на сайті.

  • Освітня компанія «EdPro» відкрила безоплатний доступ до електронних підручників до кінця року. На цей термін буде також надано безкоштовний доступ до інших посібників компанії та підручників, розміщених на сервері.

Крім того, на сайті Всеукраїнської школи онлайн розміщено відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів та методичної підтримки вчителів.

Інформаційна підтримка педагога. Календар знаменних і пам’ятних дат

Відділом планування та розподілу навчальної літератури і бібліотекою КВНЗ “Харківська академія непеервної освіти” підготовлено «Календар знаменних і пам’ятних дат» на листопад 2022 року. Цю інформацію пропонуємо для використання  педагогам і шкільним бібліотекарям.

Інформація буде доступна до 30 листопада 2022 року.

Lustopad_2022

24 жовтня стартує Всесвітній тиждень медіа та інформаційної грамотності (GlobalMILWeek2022). Починаючи з 2012 року він щорічно проводиться Організацією Об’єднаних Націй із питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) спільно з Альянсом із питань медіа та інформаційної грамотності, мережею університетів із медіа та інформаційної грамотності ЮНЕСКО й іншими партнерами. Заплановані заходи спрямовані на вирішення проблем у сфері довіри й солідарності медіа та підвищення рівня медійної та інформаційної грамотності.
Протягом тижня на нашому Книжковому майданчику МІГ (медійно-інформаційної грамотності) відбудеться знайомство з книгами, що допоможуть та стануть корисними у безпечній подорожі інфопростором: https://padlet.com/nbkidskiev/ycuv9bzzyc4cxung
Не забувай, що наш читацький порадник «Книжки про інтернет» діє: https://padlet.com/nbkidskiev/llfun863zj60xekc.
Читай сам і радь друзям.
#GlobalMILWeek2022
#МІГ2022

Електронні версії підручників https://lib.imzo.gov.ua/yelektronn-vers-pdruchnikv/ 

Узагальнення результатів вибору_підручників 5 класу

Нове видання

Партнерство в освіті. Практика взаємодії у контексті освітньої діяльності на шляху розбудови Нової української школи / Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції. – Харків: Харківська академія неперервної освіти, 2022. – 140 с. Педагогіка партнерства 2022

Оголошення результатів конкурсного відбору підручників для 5 класу Нової української школи

В Україні завершився конкурсний відбір підручників для 5 класу Нової української школи.
Оголошення результатів відбору на Youtube-каналі Інституту модернізації змісту освіти за посиланням https://m.youtube.com/watch?v=hIOXIxx9nMg

Відділом планування та розподілу навчальної літератури і бібліотекою підготовлено інформаційне повідомлення до «Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища». Цю інформацію пропонуємо для використання  педагогам і шкільним бібліотекарям.

5-червня

Відділом планування та розподілу навчальної літератури і бібліотекою підготовлено «Календар знаменних і пам’ятних дат» на червень 2022 року. Цю інформацію пропонуємо для використання  педагогам і шкільним бібліотекарям.

Календар -червень 2022

Вибір підручників для 5-х класів

З 24 до 29 травня триватиме вибір підручників для 5-х класів.
Про це йдеться в змінах до наказу МОН від 30.09.2021 №1048 https://mon.gov.ua/…/pro-vnesennya-zmini-do-nakazu….
Електронні версії підручників розміщені за посиланням https://lib.imzo.gov.ua/vibr-pdruchnikv…/konkursniy-vdbr/Результати вибору школи мають передати в управління освіти, яким вони підпорядковуються.
Остаточні результати конкурсу підручників, після розгляду всіх апеляцій, визначать до 12 червня.

Інформаційне повідомлення на 21 травня

Відділом планування та розподілу навчальної літератури і бібліотекою підготовлено інформаційне повідомлення до «Всесвітнього дня культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку». Цю інформацію пропонуємо для використання  педагогам і шкільним бібліотекарям.

Inf_21.05.2022

Електронні версії підручників https://lib.imzo.gov.ua/yelektronn-vers-pdruchnikv/

Каталог надання грифів https://imzo.gov.ua/kataloh-nadannia-hryfiv/

Щодо підручників для 5 класу, створених за результатами пілотування НУШ у 5-х класах

Ознайомитися з підручниками для 5 класу видавництва «Ранок» можна за посиланням https://i-ranok.com/ Зазначимо також, що кожний підручник має супровід, який зробить роботу вчителя більш ефективною, а саме: електронний додаток до підручника на інтерактивній платформі IZZI, спільноти в соціальній мережі Facebook i y Viber, щотижневий супровід у вигляді майстер-класів і вебінарів, консультацій на актуальні теми.

 

Про зміни до наказу Міністерства освіти і науки України

Відділ освіти повідомляє, що згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 04.02.2022 № 121 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 30.09.2021 № 1048» змінено терміни проведення конкурсного відбору підручників для учнів 5-го класу, а саме:

— з 15 лютого до 04 березня 2022 року педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти ознайомлюються з електронними версіями оригінал-макетів підручників. У цей же час триває обговорення підручників;

— з 16 до 25 лютого 2022 року проводяться онлайн-презентації авторських концепцій підручників;

— з 28 лютого до 04 березня 2022 року заклади загальної середньої освіти здійснюють вибір підручників та передають результати вибору в електронній формі до органів управління освітою, яким вони підпорядковані;

— 09 березня 2022 року органи управління освітою узагальнюють результати вибору, здійснені підпорядкованими їм закладами загальної середньої освіти, та передають їх у паперовому та електронному вигляді до обласного департаменту освіти і науки.

 

Лист МОНУ № 394 про переліки навчальної літератури 

Узагальнення результатів вибору проєктів підручників 9 класу (конкурсні підручники) відділ освіти Донецької селищної ради Ізюмського району Харківської області

Узагальнення результатів вибору проєктів підручників 9 класу (повторне видання) відділ освіти Донецької селищної ради Ізюмського району Харківської області Узагальнення результатів вибору проєктів підручників 9 класу (конкурсні підручники) відділ освіти Донецької селищної ради Ізюмського району Харківської області