Атестація

Відома дата незалежного тестування сертифікації педагогічних працівників

Міністерство освіти і науки України затвердило Календарний план організації незалежного тестування професійних компетентностей учасників сертифікації педагогічних працівників у 2022 році.

Цьогоріч незалежне тестування вчителів початкової школи відбудеться 10 вересня. Тест міститиме 100 завдань із вибором однієї правильної відповіді, на виконання яких буде відведено 180 хвилин. Результати тестування визначатимуть на підставі набраної учасником сертифікації кількості балів за виконання всіх тестових завдань.

До 28 вересня в кабінетах учасників сертифікації буде розміщено результати тестування та інформацію про допущення/недопущення їх до участі в наступному етапі.  

Нагадуємо, сертифікація складається з трьох етапів:

  • незалежне тестування учасників сертифікації;
  • самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;
  • вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Реєстрація для проходження сертифікації триватиме упродовж 1–15 серпня 2022 року й проходитиме у два етапи:

  • основний (01–08 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
  • додатковий (09–15 серпня) – у межах загальної граничної кількості (2500 учителів), Харківська область – 135 

Реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2022 році достроково буде припинено, у разі якщо 2500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

 

Міністерство освіти і науки пропонує перенести атестацію вчителів на один рік, якщо провести її в запланований час неможливо.

Про це повідомила Освіта.ua з посиланням на лист МОН.

Так, відповідно до Типового положення про атестацію, рішення про перенесення атестації на один рік можуть ухвалювати атестаційні комісії в будь-які строки та з будь-яких поважних причин.

За такими працівниками до наступної чергової атестації зберігаються встановлені попередньою атестацією кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) й педагогічні звання, пишуть у МОН.

Також у Міносвіти нагадали, що успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації і є підставою для присвоєння кваліфікаційної категорії або педагогічного звання.

Нагадаємо, відсторонених через відсутність щеплення вчителів мають поновити на період війни.

Також освітній омбудсмен розʼяснив, що вчителі можуть працювати дистанційно й навіть з-за кордону.

 

Про атестацію педагогічних працівників 

Наказ від 25.03.2022 року № 48-ОД Про підсумки засідання атестаційної комісії ІІ рівня при відділі освіти Донецької ТГ

Наказ № 150-ОД від 12.10.2021 Про атестацію педагогічних працівників закладів освіти

Про підвищення кваліфікації керівних кадрів та педагогічних працівниківу КВНЗ ХАНО у 2022 році

План-графік на 2022 рік підвищення кваліфікації

План графік підготовки тренерів-педагогів_03.09.2021

Постанова Кабінету Міністрів України. Постанова від 21.08.2019 №800 Про порядок підвищення кваліфікації педагогічних працівників.doc  

Перелік освітніх послуг КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» на 2022 рік

Перелік послуг на 2022 рік 

Наказ КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» від 24.01.2022 № 11 «Освіта Харківщини ХХІ століття»

 

 

 

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Програму незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів початкових класів закладів загальної середньої освіти.

Незалежне тестування передбачає оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації. Зміст тесту визначатиметься Програмою незалежного тестування.

Нагадуємо, що цьогоріч реєстрація для проходження сертифікації триматиме упродовж 1–15 серпня 2022 року включно й проводитиметься у два етапи:

  • основний етап (01–08 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону
  • додатковий етап (09–15 серпня) – у межах загальної граничної кількості (2500 вчителів)

Реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2022 році достроково буде припинено в разі, якщо 2500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

 

 

Реєстрація для сертифікації вчителів розпочнеться 4 квітня

Реєстрація для проходження сертифікації вчителів початкових класів розпочнеться 4 квітня і триватиме до 17 квітня 2022 року включно.

Згідно з наказом Міністерства освіти, Український центр оцінювання якості освіти має провести реєстрацію вчителів для участі у сертифікації у 2022 році пропорційно їх кількості в кожній області та місті Києві та в межах граничної кількості, визначеної документом.

Відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників, реєстрація для проходження сертифікації здійснюватиметься шляхом подання реєстраційних документів педагогами, які бажають пройти сертифікацію.

Учитель, який реєструється для проходження сертифікації, повинен надіслати рекомендованим поштовим відправленням або доставити нарочно до відповідного регіонального центру реєстраційні документи.

Також кожен педагог має сформувати бланк реєстраційної картки-заяви. Для цього вчитель повинен скористатися веб-сервісом, розміщеним на офіційному веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Як відомо, у 2022 році в сертифікації зможуть взяти участь 2500 учителів початкових класів.  Проходження сертифікації дає право на присвоєння педагогічному працівнику наступної чи підтвердження наявної вищої кваліфікаційної категорії, а також на 20-відсоткову доплату до ставки заробітної плати.