Оголошення

Батькам майбутніх першокласників

З  18 березня  2024 року розпочинається прийом  документів для  зарахування дітей до 1-х класів  закладів загальної середньої освіти Донецької селищної територіальної громади.
Документи подаються одним з батьків дитини (або їх законними представниками) до обраного закладу освіти будь-яким доступним способом (особисто, електронною поштою тощо).
Необхідні документи для зарахування до 1-го класу:
– заява встановленого зразка;
– копія свідоцтва про народження дитини;
-оригінали документів, що підтверджують фактичне місце проживання дитини чи одного з батьків на території обслуговування закладу освіти, реквізити якого зазначаються в заяві про зарахування;
– оригінал або копія медичної довідки № 086-1/о ( надати не пізніше 25 серпня 2024 року).
Першочергово до 1-го класу зараховуються діти:
– місце проживання яких, чи одного з батьків, на території обслуговування закладу освіти підтверджене документально;
– які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі;
– які є дітьми працівників цього закладу освіти, чи випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (у разі його наявності);
– діти з особливими освітніми потребами, які проживають на території обслуговування комунального закладу освіти, мають право на першочергове зарахування до нього у порядку, визначеному законодавством.
Нормативні документи, які регулюють вступ до 1-го класу:
Стаття 53 Конституції України,  статей 12, 13 Закону України «Про освіту»,  статті 8, 9  Закону України «Про повну загальну середню освіту», Постанови  КМ України від 13.09.2017 р. № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів» зі змінами, наказ Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 р. № 367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» зі змінами.
Детальну інформацію щодо прийому документів розміщено на офіційних вебсайтах закладів загальної середньої освіти.

Анкетування педагогічних працівників закладів освіти Харківської області щодо вивчення якості роботи територіальних (районних, міських) методичних об’єднань 

Шановні педагогічні працівники!

 Комунальний вищий навчальний заклад «Харківська академія неперервної освіти» до 31 травня 2023 року проводить опитування з метою вивчення й підвищення якості роботи територіальних (районних, міських) методичних об’єднань, вдосконалення адресної методичної допомоги педагогічним працівникам  закладів освіти та підвищення ефективності методичної роботи.

Запрошуємо долучитися до анкетування та надати відповіді на питання за посиланням: https://forms.gle/CJhgxUdD9ZCZ7rhL7

 

Онлайн-опитування

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» рекомендує взяти участь освітянам (науково-педагогічним та педагогічним працівникам) в анонімному опитуванні щодо використання цифрових інструментів у закладах освіти в умовах дистанційного навчання. Участь є добровільною. Просимо сприяти проведенню дослідження та розповсюдженню анкети «Використання цифрових інструментів у закладах освіти в умовах дистанційного навчання» та розмістити відповідне покликання на електронних ресурсах вашого закладу освіти.
Анкету потрібно заповнити до 20.05.2023 р. за покликанням:
– для педагогічних працівників https://forms.gle/hBMYAnbdn9bTqFSXA

До уваги батьків майбутніх першокласників!

Сьогодні, 15 березня 2023 року розпочинається прийом заяв та документів для зарахування дітей до 1-х класів у заклади загальної середньої освіти Донецької селищної територіальної громади до початку 2023/2024 навчального року.
☝️На час воєнного стану ви маєте можливість подати заяву і документи через портал «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти» або електронну адресу закладу освіти.
Для цього необхідно:
🔰Скористатись детальною ілюстрованою інструкцією https://drive.google.com/…/19uqikZlaGBu0102V1G7Xsm…/view
🔰Зареєструватися в системі електронної реєстрації в заклади загальної середньої освіти https://school.isuo.org/
🔰Обрати населений пункт і школу, яка територіально найближча до місця проживання дитини та прикріпити до заяви електронні копії документів.
Увага! Усі дані у системі захищені. Дані усіх дітей можуть переглядати лише адміністратори школи. Інші батьки або сторонні особи доступу до перегляду даних Вашої дитини не мають.
Перелік закладів загальної середньої освіти та контактні номери:📌
Возможно, это изображение текст «електронна ресстрация в заклади загальной середньо" освi̇ти рееструемось на сайт створюемо заяву школа опрацьовуе заяву отримуемо поштою подальши вказвки отримуемо результати зарахування»

Експрес-опитування щодо готовності педагогічних працівників до впровадження Державного стандарту базової середньої освіти

Шановні педагогічні працівники!

Комунальний вищий навчальний заклад «Харківська академія неперервної освіти» проводить експрес-опитування педагогічних працівників щодо їх готовності до впровадження Державного стандарту базової середньої освіти.

У зв’язку з цим підготовлено анкети для:

  • керівників закладів загальної середньої освіти щодо готовності до організації впровадження Держстандарту базової середньої освіти в 5 класах;
  • учителів з різних предметів щодо оцінки їх готовності до впровадження Держстандарту базової середньої освіти в 5 класах;
  • учителів, які раніше викладали російську мову і літературу, щодо вибору ними галузевих і міжгалузевих інтегрованих курсів, для викладання в 5 класах у 2022/2023 н. р.

Запрошуємо взяти участь в опитуванні керівників закладів загальної середньої освіти та вчителів, які працюватимуть у 5 класах у 2022/2023 н. р., за нижченаведеними посиланнями:

Шановні колеги!
Харківська академія неперервної освіти поновила навчання на курсах підвищення кваліфікації в дистанційному асинхронному форматі.
Дізнатися про перелік курсів на серпень 2022 р. можна на сайті академії. Зараз закінчуються заняття в тих групах, які були перервані війною.
Кожного місяця будуть оголошуватися подібні переліки – слідкуйте за сайтом відділу  та сайтом Харківської академії неперервної освіти!
План науково-методичної роботи КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» на ІІ півріччя 2022 року

Враховуючи необхідність підготовки педагогів до початку нового 2022-23 навчального року в умовах воєнного стану, освітню діяльність з підвищення кваліфікації у Харківській академії неперервної освіти буде розпочато вже в серпні. Навчання на курсах підвищення кваліфікації, фахових та тематичних спецкурсах буде організовано для керівних кадрів та педагогічних працівників закладів освіти в асинхронному форматі.

Зареєструватись на навчання та отримати навчальні матеріали, що будуть знаходитись у вільному доступі для кожної групи слухачів, можна на сайті «Дистанційна освіта ХАНО» (https://newdl.edu-post-diploma.kharkov.ua/). Також слухачі матимуть можливість отримувати консультації викладачів у зручному для себе режимі.

Після закінчення навчання та успішного тестування можна отримати свідоцтво (сертифікат) про підвищення кваліфікації (у електронному вигляді). Посилання для завантаження відповідних документів буде розміщено на сайті Академії (https://edu-post-diploma.kharkov.uaу розділі «Накази про випуск».

Звертаємо увагу, що у змісті освітніх програм передбачені теми для вчителів,  які будуть викладати різні курси/предмети у 5 класі за модельними навчальними програмами.

З метою розширення професійних знань і набуття нових компетентностей також радимо всім педагогам пройти курси та тематичні спецкурси загальної спрямованості: «Нова українська школа: урок у 5 класі» (30 годин), «Діти з особливими освітніми потребами в 5 класі НУШ» (30 годин), «Удосконалення навичок педагогів щодо володіння українською мовою як засобом успішної комунікації» (15 годин), «Учитель, класний керівник і вихователь пансіону в умовах нових цивілізаційних викликів» (15 годин), «Нова українська школа: педагогічна культура батьків» (15 годин),  «Медіаційні практики в освітньому просторі» (15 годин), «Домедична допомога в системі роботи педагога в умовах воєнного стану» (15 годин).

До навчання запрошуємо долучитися всіх бажаючих, кого зацікавила запропонована тематика освітніх програм.

Нижче Ви можете ознайомитися з Планом проведення курсів підвищення кваліфікації, фахових та тематичних спецкурсів (за вибором) у серпні 2022 року.

 

 

Шановні вчителі, які вимушено перебувають за кордоном у зв’язку з агресією росії проти України.

Нам важлива ваша думка.

Якщо ви потребуєте професійної підтримки за кордоном, маєте бажання розвиватися та вдосконалювати свої навички, Державна служба якості освіти України пропонує пройти опитування, попередньо зареєструвавшись за формою (https://forms.gle/bcQVMPy2eFwsiuNM9).

Фахівці Служби особисто проведуть з вами розмову, що не займе багато часу.

Дякуємо за довіру!

#UAразом

 

Тривалість щорічних відпусток педагогічним працівникам у період воєнного стану 

Частиною першою статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX установлено, що у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні.

Частиною другою статті 12 Закону № 2136-IX установлено, що у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

Міністерство економіки України у Коментарі до Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» до статті 12 роз’яснює наступне:

«1. З дати набрання чинності Законом і до закінчення дії воєнного стану максимальна тривалість щорічної основної відпустки становитиме 24 календарних дні. При цьому працівникові можуть бути надані щорічні додаткові відпустки, соціальні та інші відпустки відповідно до Закону України «Про відпустки». Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше 24 календарних днів, різниця днів відпустки не втрачається, а має бути надана після закінчення дії воєнного стану.

2. … Якщо працівник не залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, необхідно врахувати, що відповідно до статті 10 Закону України «Про відпустки» черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників.

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов’язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну».

Стосовно щорічної основної відпустки педагогічних працівників, то частиною чотирнадцятою статті 10 Закону України «Про відпустки» установлено, що керівним, педагогічним працівникам, спеціалістам навчальних закладів щорічні відпустки повної тривалості у перший та наступні робочі роки надаються у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу.

Тому щорічна основна відпустка, в тому числі її частина, має бути надана педагогічним працівникам влітку у період літніх канікул учнів

Разом із тим пунктом 2 Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 346, передбачено виключний випадок, коли щорічна основна відпустка може надаватися протягом навчального року, а саме – у разі необхідності санаторно-курортного лікування, якщо це передбачено колективним договором.

Пунктом 4 Порядку № 346 також передбачається можливість надання відпустки не в канікулярний період. Зокрема установлено, що педагогічним працівникам невикористана частина щорічної основної відпустки, за умови її поділу, повинна бути надана, як правило, в період літніх канікул, а в окремих випадках, передбачених колективним договором, – в інший канікулярний період.

Щодо колективних договорів, то статтею 11 Закону № 2136 установлено, що на період воєнного стану дія окремих положень колективного договору може бути зупинена за ініціативою роботодавця. 

Тобто ця норма не є обов’язком сторін соціального діалогу. 

Міністерство економіки у своєму коментарі до цієї статті зазначає, що з метою забезпечення захисту трудових прав працівників, роботодавцю доцільно перед прийняттям такого рішення провести відповідні консультації зі стороною працівників та поінформувати її про прийняте рішення.

Водночас частиною третьою статті 12 Закону № 2136 передбачено, що протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про відпустки».

 

Соціологічне опитування «Безпека та довіра»

Шановні мешканці м. Харкова та Харківської області! Пропонуємо Вам взяти участь у соціологічному опитуванні «Безпека та довіра». Це дослідження проводиться з метою покращення якості правоохоронних послуг та визначення проблем безпеки у районах м. Харкова та Харківської області. За результатами опитування будуть встановлені пріоритетні напрями забезпечення публічної безпеки і порядку на території Вашого мешкання на поточний рік та оцінено ефективність роботи правоохоронних органів у минулому році.

Пройти опитування можна на комп’ютері, планшеті або смартфоні за посиланнями (натисніть, введіть або скопіюйте посилання у адресну строку браузера): survey.univd.edu.ua/index.php/448549

Ви можете також пройти опитування, натиснувши на цей банер на сайті Харківської обласної державної адміністрації (внизу головної сторінки) або Вашої районної адміністрації. Також можливо зайти через наведений QR код з будь якого мобільного пристрою.

Відповіді на запитання займуть у Вас 10-15 хвилин. За необхідності Ви можете перервати заповнення анкети та продовжити її заповнювати у вільний час – для цього натисніть «Продовжити пізніше» у правому верхньому куті екрана, а для повернення натисніть «Завантажити незавершене опитування» у тому ж місці.

Опитування абсолютно анонімне. Результати обчислюватимуться в узагальненому вигляді з групуванням по районах міста та області. Це щорічне моніторингове дослідження проводиться з 2013 року Харківським національним університетом внутрішніх справ (науково-дослідною лабораторією з проблем протидії злочинності) спільно з Головним управлінням Національної поліції в Харківській області за підтримки Соціологічної асоціації України, Консультативної місії Європейського Союзу та Харківської обласної державної адміністрації в рамках комплексної регіональної Програми забезпечення публічної безпеки і порядку та протидії злочинності на території Харківської області та Плану заходів з реалізації стратегії розвитку Харківської області на 2021–2027 роки.

Якщо у Вас виникнуть запитання, Ви можете звернутись до виконавців за адресою: ndl@univd.edu.u

Відділ освіти Донецької селищної ради повідомляє, що у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації, на виконання рішення Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області від 27 січня 2022 року (протокол № 1), комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Донецької селищної територіальної громад від 28 січня 2022 року (протокол № 1) та з урахуванням рекомендацій Міністерства освіти і науки України (лист Міністерства освіти і науки України від 25.01.2022 року № 1/1267-22) з 31.01.2022 протягом двох тижнів для учнів 5-11 класів буде організовано освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання.
Дозволено відвідування закладів освіти здобувачами дошкільної освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти Донецької  селищної територіальної громади за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я вихованців та учнів, відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України (лист Міністерства освіти і науки України від 25.01.2022 року № 1/1267-22).
Також рекомендовано керівникам закладів освіти провести додаткову роз’яснювальну роботу  щодо організації освітнього процесу в умовах карантину, а також організувати інформування працівників та здобувачів освіти про заходи, спрямовані на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS CoV-2, заборону перебування у закладі освіти сторонніх осіб.

Проведення дистанційних тренінгів з підготовки учнів до ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів

Повідомляємо, що Комунальним вищим навчальним закладом «Харківська академія неперервної освіти» у період із 22 листопада по 10 грудня 2021 року будуть проведені дистанційні тренінги з підготовки учнів до ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів.

До участі в дистанційних тренінгах запрошуються учні закладів загальної середньої освіти, які готуються брати участь у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад із таких навчальних предметів: англійської мови, астрономії, біології, географії, екології, економіки, інформатики, інформаційних технологій, історії, математики, правознавства, російської мови та літератури, української мови та літератури, фізики, хімії.

           Посилання на кожний тренінг буде розміщуватися на сайті Академії, вкладка «Розділи сайта», розділ «Учнівські інтелектуальні змагання» (у день проведення).

 

Нові протиепідемічні заходи в закладах дошкільної освіти

Міністерство освіти і науки України затвердило Порядок виготовлення, видачі та обліку документів про початкову освіту.