Всеукраїнський конкурс учнівської творчості
Джерело- офіційний вебсайт Міністерства освіти і науки України
Метою Конкурсу є популяризація творчої спадщини Т. Г. Шевченка, утвердження його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства.
Конкурс, присвячений Шевченківським дням, проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої». Його основними завданнями є:
- активізація виховної та патріотичної роботи серед учнівської молоді;
- збереження і розвиток інтелектуального потенціалу України;
- державна підтримка талановитої молоді та творчої праці вчителів, викладачів, керівників студій тощо.
У Конкурсі можуть брати участь учні 5-11-х класів закладів загальної середньої, професійно-технічної освіти і закладів позашкільної освіти.
Конкурс проводиться з 1 листопада поточного року до 25 лютого наступного року у чотирьох номінаціях: «Література», «Історія України і державотворення», «Образотворче мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво» та в чотири етапи:
І етап – з 1 до 30 листопада – у закладах освіти, за результатами якого визначаються по одному переможцю в кожній номінації;
ІІ етап – з 1 до 31 грудня – у районних центрах і містах обласного підпорядкування, за результатами якого визначаються по три переможці в кожній номінації;
ІІI етап – з 10 до 31 січня – в Автономній Республіці Крим, обласних центрах, містах Києві та Севастополі, за результатами якого визначаються по п’ять переможців у кожній номінації;
ІV етап – з 10 до 25 лютого – у столиці України місті Києві.
Всеукраїнське журі Конкурсу підбиває підсумки та визначає по 27 переможців у кожній номінації (серед учнів випускних класів (курсів) визначається не більше 6 переможців).
Конкурс проводиться згідно з Указом Президента України від 22.03.2002 № 284(284/2002), відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і мистецтв України, Державного комітету у справах сім’ї та молоді від 29.08.2003 № 585/529/875, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 9 вересня 2003 р. за № 779/8100.
Учениця 6 класу П’ятигірського ліцею Іволга Варвара, яка під керівництвом Коняхіної Наталії Іванівни створила роботу «1000 днів болю і надії», представила Донецьку громаду на ІІІ етапі Конкурсу.